Budowy, remonty, adaptacje. Nowe miejsca w przedszkolach

28.06.2018

8,7 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego trafi do dziewięciu gmin w regionie na inwestycje związane z opieką przedszkolną – tak postanowił na dzisiejszym (28.06) posiedzeniu Zarząd Województwa.

Zambrów, dzięki dotacji w wysokości 1,1 mln zł, zaadaptuje istniejący budynek Szkoły Podstawowej nr 5 na potrzeby przedszkola. Będzie ono dostoswane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W ramach przebudowy utworzonych zostanie 11 oddziałów dla 226 dzieci. Powstaną również cztery oddziały żłobkowe, w których będzie 55 miejsc dla dzieci do 3 lat.

Gmina Mielnik 283 tys. zł dofinansowania przeznaczy na budowę nowego przedszkola, w którym opiekę znajdzie 50 dzieci. W ramach inwestycji zostanie utworzony plac zabaw.

Gmina Płaska zaadaptuje na punkt przedszkolny budynek po byłym komisariacie policji (dotacja 184,5 tys. zł), dzięki czemu do przedszkola pójdzie piętnaścioro dzieci 3 i 4-letnich.

Gmina Kolno otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł, które pozwoli na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Lachowie i utworzenie tam przedszkola. Miejsce w nim znajdzie 50 maluchów.

Gmina Szczuczyn zaadaptuje pomieszczenia na parterze szkoły podstawowej na potrzeby oddziału przedszkolnego, wybuduje parking i wyposaży plac zabaw. Dotacja w wysokości 660 tys. zł umożliwi utworzenie czterech oddziałów przedszkola, które będzie mogło przyjąć 75 dzieci 3- i 4 letnich.

Gmina Siemiatycze otrzyma dotację 1,2 mln zł, a przeznaczy ją na przebudowę części budynku Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach na potrzeby przedszkola. Powstaną dwa oddziały dla dzieci 3- i 4 letnich. Uczęszczać do nich będzie 40 maluchów.

Gminie Janów dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł pozwoli na budowę przedszkola, w którym utworzone zostaną cztery oddziały i 60 miejsc opieki przedszkolnej.

Gmina Raczki, dzięki 230 tys. zł dotacji z RPOWP, zaadaptuje pomieszczenia szkoły podstawowej na potrzeby przedszkola. Pozwoli to na objęcie opieką dodatkowych 20 dzieci, w tym maluchów niepełnosprawnych.

Poleć innym: