Centrum przesiadkowe w Łapach

12.01.2018

Dziś, 12 stycznia, podpisana została umowa na wykonanie tej inwestycji. W spotkaniu wzięli udział Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Burmistrz Łap Urszula Jabłońska i przedstawiciel wykonawcy – prezes firmy I.N.S. Sp. z o. o Szczepan Topczewski. Wartość całej inwestycji to 7,5 mln zł., z czego blisko 6 mln zł. zostanie pokryte z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Centrum powstanie na terenie byłego dworca PKP i PKS. Zostaną wybudowane drogi dojazdowe, chodniki, place manewrowe dla autobusów, parkingi dla aut osobowych, wiaty przystankowe, wiaty i postoje dla rowerów, a także tereny zielone i place zabaw dla dzieci. Będzie to intermodalny pasażerski terminal przesiadkowy transportu zbiorowego. Zaoferuje miejsca postojowe dla samochodów osobowych i rowerów, korzystających z terminala w konwencji bike&ride (na 48 miejsc) i park&ride (na 78 miejsc).

Celem tej inwestycji jest zwiększenie mobilności mieszkańców Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz rozwój niskoemisyjnego publicznego transportu zbiorowego i rowerowego na terenie BOF.

– Cieszę się, że możemy tę inwestycję dofinansować w ramach środków z regionalnego programu operacyjnego – podkreślał marszałek Jerzy Leszczyński – Ułatwi to mieszkańcom korzystanie z transportu zbiorowego – przede wszystkim z kolei. Centrum Łap będzie uporządkowane i estetyczne, a to również wpływa na jakość życia mieszkańców.

Projekt pochodzi z listy projektów pozakonkursowych RPOWP 2014-2020, zgłoszonych przez Białostocki Obszar Funkcjonalny.

Jest wart 7,5 mln zł, zaś dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokryje 5,9 mln zł.

Poleć innym: