Dofinansowanie z RPO na kształcenie dostosowane do rynku pracy

03.07.2018

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił przyznać dotację w wysokości 1,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na kształcenie, dostosowane do rynku pracy. Dzięki funduszom 170 uczniów i uczennic z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Białymstoku będą zdobywać nowe umiejętności zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach i zajęciach specjalistycznych, zwiększających kompetencje w danym zawodzie. Uczniowie będą też uczyć się zawodowego języka angielskiego, a najzdolniejsi z nich otrzymają stypendia.

Projekt obejmie uczniów kształcących się na kierunkach: technik masażysta, technik usług fryzjerskich, technik logistyk, technik tyfloinformatyk, technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik technologii odzieży, technik przemysłu mody oraz technik hotelarstwa i fototechnik.

Oprócz uczniów ZSTiO swoje kwalifikacje związane z nauczaniem zawodu podniesie 17 nauczycieli. Projekt zakłada też wyposażenie w sprzęt komputerowy i audiowizualny pracowni organizacji reklamy oraz wyposażenie pracowni masażu – m.in. zostanie zakupiony do niej elektrycznie sterowany stół do masażu.

Poleć innym: