Dotacje na nowe wyposażenie dla Gminnych Ośrodków Kultury

27.11.2018

Zarząd Województwa zatwierdził do dofinansowania siedem projektów wybranych w konkursie przeprowadzonym przez LGD Puszcza Białowieska. Fundusze z RPOWP wesprą lokalne ośrodki kultury.

Gminny Ośrodek Kultury w Narewce za ponad 70 tys. zł dotacji  zakupi wyposażenie do Galerii im. Tamary Sołoniewicz. To sprzęt audiowizualny, komputerowy, a także namiot i stoły. Dzięki nowemu wyposażeniu będzie można prezentować materiały filmowe, przeprowadzić digitalizację dokumentów oraz organizować wystawy i wydarzenia w plenerze.

W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach zostanie utworzona pracownia garncarska, czyli miejsce w którym będzie można prowadzić warsztaty, opowiadać o tradycjach, metodach pracy, przedmiotach najczęściej wyrabianych przez miejscowych rzemieślników, zaprezentować zachowane “hładyszki, dwojany, trojany”. MOK otrzyma na ten cel około 50 tys. zł.

Prawie 50 tys. zł dostanie Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach na zakup sprzętu nagłaśniającego, instrumentów muzycznych oraz elementów wystawienniczych. Również Białowieski Ośrodek Kultury (dotacja 48,7 tys. zł) i Gminny Ośrodek Kultury w Orli (dotacja ok. 50 tys. zł) kupią m.in. sprzęt nagłaśniający. Z kolei Gminne Centrum Kultury w Dubinach za 43,5 tys. zł dotacji nabędzie sprzęt nagłaśniający i mobilną scenę, a Hajnowski Dom Kultury za 119 tys. zł – sprzęt muzyczny i stroje ludowe.

Łącznie do ośrodków kultury z terenu LGD Puszcza Białowieska trafi 411 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Lista projektów wybranych do dofinansowania (DOCX 48 kB)

Poleć innym: