Działania społeczne w Lipskim Ośrodku Lokalnej Aktywności

06.08.2019

Gmina Lipsk zaadoptowała budynek dawnej szkoły podstawowej na miejsce działalności lokalnych stowarzyszeń i organizacji. Teraz w Lipskim Ośrodku Lokalnej Aktywności LOLA odbywają się działania edukacyjne, sportowe i kulturalne. Działania te integrują mieszkańców miasta i gminy Lipsk.

Jednopiętrowy, odnowiony budynek centrum lokalnej aktywności w Lipsku

 

Nawierzchnia z kostki granitowej, podświetlone na różne kolory fontanny, alejki spacerowe, między nimi tereny zielone, a w środku pomnik – tak teraz wygląda główny plac miejski w Choroszczy. Został również przebudowany układ komunikacyjny – zamiast ronda powstała dwupasmowa ulica. Przebudowano również sieć wodociągową, wybudowano kanalizację deszczową oraz instalację elektryczną.

 

Rynek w Choroszczy: ławki, żywopłot i drzewa wokół placu

 

Z kolei Miasto Bielsk Podlaski dzięki dofinansowaniu z RPOWP wykonało termomodernizację czterech budynków szkół i przedszkoli, dzięki czemu poprawił się komfort nauki uczniów i przedszkolaków. Przeprowadzone prace przyczynią się do zmniejszenia kosztów ogrzewania budynków oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń do atmosfery.

 

Czteropiętrowy budynek Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku Podlaskim po termomodernizacji

 

Te oraz inne projekty dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 mogą stać się tematem fotografii lub krótkiego filmu w konkursie „Wykadruj zmiany”.

Zrób nietuzinkowe zdjęcia lub nagraj krótkie video, na którym uwiecznisz ciekawą inwestycję, która powstała ze środków RPOWP 2014-2020.

Wygraj atrakcyjne nagrody:

W kategorii ZDJĘCIE:
1 miejsce: 3 000 PLN
2 miejsce: 2 000 PLN
3 miejsce: 1 000 PLN

W kategorii FILM:
1 miejsce: 3 000 PLN
2 miejsce: 2 000 PLN
3 miejsce: 1 000 PLN

 

Lista projektów dofinansowanych z RPOWP 2014-2020 znajduje się na portalu Mapa Dotacji. Zapraszamy do zapoznania się z przykładami projektów dofinansowanych z RPOWP 2014-2020.

Na prace czekamy do 19 sierpnia 2019. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie konkursu Wykadruj zmiany.

 

Szynobus jadący wiaduktem oraz napis Konkurs Wykadruj zmiany

Organizatorem konkursu jest Województwo Podlaskie. Informacji o konkursie udzielają pracownicy Referatu Pomocy Technicznej, Informacji i Promocji, DRR, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Białystok, ul. Poleska 89, tel. 85 66 54 944, adres email: rpowp@wrotapodlasia.pl.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Pomocy Technicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

 

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Poleć innym: