Kolejne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego na odnawialne źródła energii

23.10.2018

Zarząd Województwa przyznał dziś, 23 października, 4,4 mln zł dofinansowania na siedem inwestycji wykorzystujących na własne potrzeby „zieloną energię”. Wartość wybranych do dofinansowania projektów to 7,2 mln zł.

Zarząd do dofinansowania wybrał projekty złożone przez cztery firmy:

  • Cemhurt Materiały Budowlane sp. z o. o. (dotacja z RPOWP 308,8 tys. zł),
  • Darekco Phup Klaudia Paszkiewicz (226,8 tys. zł),
  • Polana sp. z o. o. (712,2 tys. zł),
  • Hańcza s.c. Stanisława Nowak, Jan Felicjan Nowak (540 tys. zł),

oraz dwie gminy: gminę miejską Wysokie Mazowieckie (965,4 tys. zł) i gminę Turośń Kościelna (871,4 tys. zł) i Spółdzielnię Mieszkaniową w Bielsku Podlaskim (755,1 tys. zł). Zainwestują one w instalacje do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

Dzięki tym dotacjom podlaskie samorządy, przedsiębiorstwa i spółdzielnia będą mogły produkować prąd i ciepło z odnawialnych źródeł i tym samym pokryć część potrzeb oraz zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej i cieplnej. Kolejna korzyść to oczywiście mniejsza emisja zanieczyszczeń do atmosfery.

Podmioty te wzięły udział w konkursie z Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE). Na ten typ projektów dofinansowanie otrzymało już 116 wniosków (łącznie z tymi siedmioma) w tym naborze. Ich wartość wynosi blisko 62 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 34,2 mln zł. Projekty kolejnych wnioskodawców są jeszcze oceniane.

Częściowa lista projektów, które uzyskały dofinansowanie (PDF 249 kB)

Poleć innym: