Kolejne umowy z przedsiębiorcami

28.12.2017

Wczoraj i dziś zostało podpisanych kolejnych dziewięć umów w ramach działania 1.3 RPOWP.

Z dotacji na innowacje w sektorze produkcyjnym skorzystają firmy: Sakomet, Amerpol Karton, Pater, Lainer, ZM Kolno, Art-Motor, Eurowash, Michał i Kover. Wartość projektów to prawie 64 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 23,2 mln zł.

Na przykład spółka Lainer utworzy nowy zakład produkcji chemii budowlanej, dzięki któremu będzie mogła wprowadzić na rynek innowacyjne posadzki. Znajdą one zastosowanie m.in. w budownictwie. Projekt, którego wartość to 11,7 mln zł (dofinasowanie – 3,5 mln zł) ma się zakończyć w marcu 2019 roku.

Firma Pater uruchomi w swoim zakładzie, w Siemiatyczach – Stacji produkcję innowacyjnej betonowej kostki brukowej i betonowej płyty brukowej. Inwestycja obejmie prace budowlane związane z rozbudową zakładu oraz jego wyposażenie w maszyny i urządzenia. Planowane zakończenie projektu to koniec grudnia przyszłego roku. Jego wartość to 13,7 mln zł, dofinansowanie wynosi 5,6 mln zł.

Z kolei ZM Kolno SA zrealizuje projekt o wartości 13,7 mln zł, z czego dotacja pokryje 4,2 mln zł. Dzięki niemu przedsiębiorstwo wprowadzi na rynek udoskonalone produkty – oprawki narzędziowe z chwytami C i poprawi swoją pozycję konkurencyjną. Inwestycja zakończy się w grudniu 2018 roku.

Poleć innym: