Kolejne umowy z RPO podpisane. Trzymamy kciuki za rezultaty

21.08.2018

Nowe miejsca w przedszkolu z Zabłudowie, zajęcia dla uczniów w Nowych Piekutach i wyjazd firmy Bodex Group na targi– te projekty zostaną zrealizowane dzięki podpisanym dziś, 21 sierpnia, umowom na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Tradycyjnie we wtorek podpisujemy umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Cieszę się, że kolejne firmy, kolejne samorządy mogą realizować swoje projekty – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

– Cieszy nas, że środki są tak dobrze inwestowane: w rozwój firm, w edukację, w rozwój młodszego pokolenia. Dzisiaj przekazujemy odpowiedzialność za te projekty w państwa ręce. Trzymamy kciuki za rezultaty – stwierdził wicemarszałek Maciej Żywno.

Gmina Zabłudów dzięki dotacji (687 ty. zł) utworzy 50 nowych miejsc w przedszkolu w Zabłudowie, 10 rodziców weźmie udział w warsztatach, a 6 nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje na szkoleniach i studiach podyplomowych. Ponadto 80 podopiecznych przedszkola skorzysta z zajęć dodatkowych, m.in. zajęć wyrównawczych, kół zainteresowań.

Z kolei gmina Nowe Piekuty dofinansowanie w wysokości 295,5 tys. zł przeznaczy na projekt, z którego skorzysta 209 uczniów Szkoły Podstawowej, 28 uczniów III klasy gimnazjum oraz 36 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach. Nauczyciele wezmą udział w szkoleniach na temat metody pracy z wykorzystaniem komputera i nowych technologii, uczniowie w zajęciach rozwijające kreatywność i kompetencje kluczowe, w zajęciach matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem metody eksperymentu, językowych, z programowania, a uczniowie z niepełnosprawnością także w zajęciach rewalidacyjnych. Szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

A Bodex Group Spółka z o.o dzięki dotacji w wysokości 99,9 tys. zł weźmie udział w branżowych międzynarodowych targach Worldfood 2018 w Moskwie (we wrześniu 2018 r.) i Prodexpo 2018 w Mińsku na Białorusi (w październiku 2018 r.). Ma to sprzyjać umacnianiu i dalszemu rozwojowi eksportu mrożonych warzyw i owoców oraz mieszanek owocowych i warzywnych: na rynki Rosji i Białorusi, a także inne rynki eksportowe, zwłaszcza Europejskiej Unii Gospodarczej.

Poleć innym: