Kolejni beneficjenci podpisali umowy

09.04.2018

Koniec marca i początek kwietnia to intensywny czas, jeśli chodzi o podpisywanie umów na realizację projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

A oto kilka przykładów. Gminy Mońki, Gródek i Przytuły zrealizują projekty polegające na montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych na domach mieszkańców.

Gmina Mońki, w ramach podpisanej umowy, otrzymała na ten cel 1,59 mln zł (koszt inwestycji: 2,16 mln zł). Dotacja pozwoli na zakup i montaż kolektorów słonecznych na 145 posesjach. W gminie Gródek pojawią się 134 instalacje OZE: 90 kolektorów i 44 panele fotowoltaiczne (w tym 17 instalacji hybrydowych, łączących fotowoltaikę i kolektory). Wartość tego projektu to 2 mln zł. Dotacja wynosi 1,3 mln zł. Natomiast gmina Przytuły zamontuje 155 kolektorów słonecznych, których koszt sięga 1,8 mln zł. Wsparcie z RPO – 1,1 mln zł.

Z dotacji skorzystają też przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola Samorządowego w Piątnicy. Dzięki zawartej niedawno umowie gmina Piątnica otrzymała 142 tys. zł dofinansowania. Te fundusze pozwolą na zorganizowanie dodatkowych zajęć (z języka angielskiego, informatycznych, artystycznych i matematyczno-przyrodniczych) dla 70 dzieci. Z kolei ośmiu nauczycieli wychowania przedszkolnego podniesie swoje kwalifikacje zawodowe.

Poleć innym: