Lepsza opieka nad osobami ciężko chorymi

12.03.2019

Dziś, 12 marca, Zarząd Województwa przyznał 2 mln zł dotacji nad opiekę długoterminową i paliatywną. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego otrzyma hajnowski szpital oraz łomżyńskie hospicjum.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce kupi specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym rehabilitacyjny, oraz wyposażenie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w ramach SP ZOZ w Hajnówce. Ponadto utworzy wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, która możliwi prowadzenie opieki długoterminowej w środowisku życia pacjentów. Wartość tej inwestycji wynosi blisko 790 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP 670 tys. zł.

Z kolei Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum" pod wezwaniem Świętego Ducha, dzięki dotacji z RPOWP w wysokości 1,3 mln zł (wartość inwestycji 1,55 mln zł), rozbuduje i wyposaży w aparaturę medyczną budynek Domu Opieki Hospicyjnej przy ul. Rybaki 3 w Łomży.

Instytucje te wzięły udział w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, ogłoszonym w zeszłym roku, na inwestycje w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej.

Poleć innym: