Oni będą EKO. Umowy na ekoinnowacje w przedsiębiorstwach

22.06.2018

W mijającym tygodniu zostało podpisanych sześć umów w ramach działania 1.3.

Projekty, które uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 będą realizowane przez firmy: Usługi Transportowe Dariusz Godlewski, Technologie Drogowe Sochacki, Salag Sp. z o.o, Interfusion Polska, Lodziarz.pl oraz Masterpress SA.

Firma Inter Fusion zamierza rozbudować zakład i zakupić nową linię produkcyjną do produkcji innowacyjnych modeli okien. Wprowadzi też sprzyjające środowisku rozwiązana marketingowe i organizacyjne. Koszt inwestycji to 4,4 mln zł, dotacja – 1,8 mln zł. Z kolei firma Masterpress, dzięki zakupieniu nowoczesnych maszyn i zastosowaniu technologii przyjaznych dla środowiska, chce wprowadzić na rynek innowacyjne etykiety termokurczliwe. To przedsięwzięcie warte jest prawie 7 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 3 mln zł.

Łączna wartość zawartych umów to 36,5 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP wynosi 17,8 mln zł.

Konkurs był skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie województwa podlaskiego i chcących realizować projekty związane z bardziej efektywnym wykorzystaniem zasobów naturalnych oraz ograniczeniem szkodliwego oddziaływania na środowisko.

Kolejne umowy o dofinansowanie zostaną podpisane w najbliższych dniach.

Poleć innym: