Osiem nowych umów na realizację projektów z RPOWP

03.12.2018

Z dotacji skorzystają m.in. podlaskie firmy i samorządy. Oto lista projektów.

Beneficjent: Gmina Miejska Hajnówka
Tytuł projektu: „Moja szkoła”
Wartość projektu: 1,7 mln zł
Dofinansowanie: 1,6 mln zł

Projekt obejmie 239 uczniów (w tym uczniów z niepełnosprawnościami) oraz 62 nauczycieli szkół podstawowych nr 1,2 i 3 w Hajnówce. Przewidziano w nim m.in. zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, doradztwo edukacyjno-zawodowe, wycieczki zawodoznawcze, a nawet obóz językowy. Ponadto, w ramach projektu, zostanie kupiony sprzęt informatyczny, planowane jest też wyposażenie gabinetu integracji sensorycznej i doposażenie trzech gabinetów logopedycznych. Nauczyciele podniosą kompetencje cyfrowe oraz w zakresie pedagogiki specjalnej i terapii I i II stopnia.

 

Beneficjent: Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem
Tytuł projektu: „Poprawa jakości i dostępności do usług medycznych Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem poprzez doposażenie jednostek szpitala”
Wartość projektu: 1,7 mln zł
Dofinansowanie: 1,5 mln zł

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem kupi wyposażenie i aparaturę medyczną do oddziałów: położniczo-ginekologicznego oraz neonatologicznego, a także dwóch poradni przyszpitalnych – położniczo-ginekologicznych w Wysokiem Mazowieckiem i Ciechanowcu.

 

Beneficjent: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o.
Tytuł projektu: „Rozbudowa instalacji MBP Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze, Gmina Zambrów”
Wartość projektu: 22 mln zł
Dofinansowanie: 12,1 mln zł

Inwestycja Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zambrowie obejmie m.in. rozbudowę sortowni i kompostowni w Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze, przebudowę układu komunikacyjnego oraz infrastruktury technicznej wokół obiektu. Dzięki tym działaniom wzrosną możliwości Zakładu w zakresie przetwarzania odpadów, a zatrudnienie znajdzie tu 16 nowych pracowników.

Beneficjent: EOL Ostapczuk Eugeniusz
Tytuł projektu: „Zastosowanie pompy ciepła oraz elektrowni fotowoltaicznej na potrzeby Bojarskiego Gościńca w Narewce”
Wartość projektu: 985 tys. zł
Dofinansowanie: 559,9 tys. zł

Projekt obejmuje wykonanie na potrzeby „Bojarskiego Gościńca” pompy ciepła typu solanka/woda o nominalnej mocy cieplnej 120 kW oraz elektrowni fotowoltaicznej o mocy 20 kWp, której ogniwa zostaną umieszczone na dachu budynku głównego. Instalacje OZE przewidziane w projekcie będą zaopatrywały w energię cieplną oraz elektryczną sześć budynków gastronomicznych i noclegowych.

 

Beneficjent: Gmina Kuźnica
Tytuł projektu: „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kuźnica”
Wartość projektu: 53,1 tys. zł
Dofinansowanie: 41,8 tys. zł

W ramach projektu zaplanowany jest odbiór już zdjętych i zabezpieczonych odpadów z 61 posesji znajdujących się na terenie gminy Kuźnica.

 

Beneficjent: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Export-Import Karpol Sp. z o. o.
Tytuł projektu: „Uruchomienie produkcji energii elektrycznej z energii słonecznej”
Wartość projektu: 221,2 tys. zł
Dofinansowanie: 115,1 tys. zł

Firma uruchomi elektrownię fotowoltaiczną o mocy 39,73 kWp, która pozwoli na produkcję energii elektrycznej w ilości około 37 700 kWh rocznie. „Czysty” prąd zasili budynek przedsiębiorstwa znajdujący się w Grajewie.

Beneficjent: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rodzinna i Specjalistyczna „Falmed” Elżbieta Falejczyk
Tytuł projektu: „Inwestycje w odnawialne źródła energii przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rodzinna i Specjalistyczna „Falmed” Elżbieta Falejczyk”
Wartość projektu: 
110 tys. zł
Dofinansowanie: 71,5 tys. zł

Falmed wybuduje elektrownię fotowoltaiczną o mocy 15,37 kW przy ul. 1 Maja w Sejnach oraz kupi pompę ciepła o mocy 2,9 kW. Inwestycje pozwolą firmie na zmniejszenie kosztów działalności związanych z prądem i ogrzewaniem.

 

Beneficjent: Przedsiębiorstwo Turystyczno-Usługowo-Handlowe TAKADA s.c.
Tytuł projektu: „Uruchomienie produkcji energii elektrycznej z energii słonecznej”
Wartość projektu: 121,1 tys. zł
Dofinansowanie: 73,8 tys. zł

Przedsiębiorstwo zamierza uruchomić elektrownie fotowoltaiczną o mocy 19,72 kWp, która pozwoli na produkcję energii elektrycznej w ilości około 17 900 KWh rocznie.

 

Poleć innym: