Podlaskie firmy pojadą na targi

23.05.2018

Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o przyznaniu dotacji na udział w targach gospodarczych Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego i firmie Toolco.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego jest liderem projektu polegającego na udziale aż 10 przedsiębiorstw z branży spożywczej w największych międzynarodowych targach spożywczych SIAL Paris 2018. Siedem mikro- i małych oraz trzy średnie firmy, które są innowacyjne i posiadają potencjał eksportowy, będzie promować swoje produkty podczas tego wydarzenia. PFRR zakłada, że udział w imprezie przełoży się na konkretne efekty, np. kontrakty międzynarodowe. Koszt przedsięwzięcia to prawie 600 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP wyniesie 448,8 tys. zł.

Firma Toolco, dzięki dotacji wartej ponad 40 tys. zł, weźmie udział w Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak 2018 w Poznaniu. Będzie tam promować swoje produkty, liczy też na nawiązanie nowych kontaktów gospodarczych na rynkach zagranicznych. Udział w targach pozwoli firmie na zapoznanie się z nowymi trendami w branży opakowań.

Warto przypomnieć, że przedsiębiorstwa mogą przeznaczyć wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego na m.in. wynajęcie powierzchni wystawienniczej, zaprojektowanie i zabudowę stoiska wystawowego czy ekspozycji, materiały promocyjne, wpis do katalogu targowego, opłatę rejestracyjną, wstęp na teren wystaw i targów, transport eksponatów (wraz z ubezpieczeniem i odprawą celną), podróż i zakwaterowanie uczestników, opłaty związane z pozyskaniem wiz oraz obowiązkowych ubezpieczeń, opłaty za usługi tłumaczeń podczas udziału w misji gospodarczej za granicą.

Wybrane do dofinansowania projekty to efekt drugiej rundy konkursu na promocję gospodarczą. Firmy, które chcą wziąć udział w targach czy misjach gospodarczych mają jeszcze szansę na złożenie wniosku. Nabór kończy się 30 maja.

Poleć innym: