Ponad 3,6 mln zł na lokalną rewitalizację

07.03.2018

Decyzję o przyznaniu funduszy podjął na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego. Dzięki temu gmina Suwałki za prawie 380 tys. zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego (wartość projektu: 506 tys. zł) stworzy miejsca do rekreacji i wypoczynku w Małej Hucie i Okuniowcu. Na jeziorach Koleśne i Okuniowiec zostaną wybudowane pomosty, na plażach powstaną m.in. altany z miejscami do grillowania, boiska do gry w siatkówkę plażową i mini place zabaw. Projekt ma być zrealizowany do końca października tego roku.

Przy Zespole Szkół w Kransnopolu zostanie wybudowany obiekt sportowy z okrężną bieżnią o długości 300 metrów, bieżnią prostą o długości 100 metrów, skocznią do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Gmina Krasnopol chce wybudować też boisko z trybuną oraz oświetleniem i monitoringiem.

Wartość inwestycji to 1,8 mln zł. Dotacja z wyniesie 500 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa we wrześniu.

Nowe oblicze zyska Plac Kościuszki w Raczkach. W ramach jego rewitalizacji, gmina m.in. przebuduje drogi wewnętrzne, parking, rozbuduje oświetlenie uliczne, zbuduje chodnik, a także instalację wodociągową i kanalizację deszczową. Na placu powstanie również fontanna. Prace mają zakończyć się w sierpniu.

Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 690,3 tys. zł, dofinansowanie – 471 tys. zł.

Z kolei gmina Filipów zagospodaruje teren przy ośrodku zdrowia w Filipowie. Dofinansowanie z RPO w wysokości 341,6 tys. zł (wartość inwestycji to 549 tys. zł) pozwoli na wybudowanie nowych miejsc parkingowych, także dla osób niepełnosprawnych, pochylni dla wózków inwalidzkich oraz nowych schodów prowadzących do placówki. Wymienione zostanie ogrodzenie oraz nawierzchnia chodników, przebudowany zostanie zjazd z drogi od strony ul. Wólczańskiej. Na placu pojawi się też nowe oświetlenie.

Powiat sejneński do końca lipca ma odnowić plac przy urzędzie pracy w Sejnach. Prace obejmą m.in. wymianę nawierzchni, budowę alejek i placu zabaw dla dzieci oraz plenerowej siłowni. Koszt inwestycji to 197,8 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 166,5 tys. zł.

Wartość wszystkich projektów wynosi ponad 3,7 mln zł. Wsparcie z RPOWP to 3,6 mln zł.

Poleć innym: