Ponad milion złotych na lokalną rewitalizację

05.12.2018

Cztery gminy z terenu Suwalsko-Sejneńskiej Lokalnej Grupy Działania otrzymają łącznie ponad milion złotych dofinansowania na zagospodarowanie terenów zdegradowanych.

Gmina Szypliszki zrealizuje projekt polegający na budowie boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Kaletniku. Zostaną na nim zamontowane bramki, pojawi się też trybuna z 28 miejscami dla kibiców. Boisko ma być ogrodzone, a dojazd do niego utwardzony. Powstanie kilka miejsc parkingowych. Koszt tej inwestycji to 384,6 tys. zł. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie ponad 300 tys. zł.

Z kolei gmina Wiżajny zamierza przy Szkole Podstawowej w Wiżajnach wybudować drogę manewrową oraz 17 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością. W ramach inwestycji zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, wokół szkoły pojawi się nowy trawnik i nasadzenia. Gmina chce też zamontować tablicę informującą o historii, przyrodzie i kulturze gminy. Będzie ona oświetlona lampą ledową, zasilaną z panela fotowoltaicznego. Realizacja tego przedsięwzięcia została oszacowana na prawie 300 tys. zł. Gmina otrzyma dotację w wysokości 253,3 tys. zł.

W Jeleniewie, dzięki 350 tys. zł dotacji (wartość projektu to 442,7 tys. zł) gmina zagospodaruje teren na działalność kulturalną i rekreacyjną. Pojawi się tam m.in. odpowiednio przygotowane miejsce na scenę, siłownia na wolnym powietrzu, ławki, stojaki na rowery, a także nowe oświetlenie, trawniki i miejsca parkingowe.

Gmina Sejny ma otrzymać ponad 200 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół domu kultury w Berżnikach. W ramach projektu przewidziano budowę ogrodzenia wraz z wymianą bramy wjazdowej oraz furtek wejściowych, budowę schodów, oraz altany grillowej, a także montaż oświetlenia zewnętrznego i monitoringu. Wartość inwestycji wynosi ok. 240 tys. zł.

Poleć innym: