Promyk Puszczy zajmie się dziećmi

26.02.2019

Ponad 170 tysięcy złotych przyznał dziś, 26 lutego, Zarząd Województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na utworzenie ośrodka w Nowince, który zaopiekuje się dziećmi z biednych rodzin.

Stowarzyszenie na rzecz integracji społeczności wiejskiej „Wspólnota Puszczy” w partnerstwie z gminą Nowinką utworzą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowince świetlicę „Promyk Puszczy”. Jej zadaniem będzie opieka nad dziećmi w wieku od 6 do 17 lata, pochodzącymi z biednych rodzin, borykających się z problemami. Wezmą one udział w zajęciach informatycznych, językowych, teatralnych, rzemiosła artystycznego, a także z zakresu skutecznej nauki i zapamiętywania. W świetlicy podopieczni będą mieli też zapewnioną opiekę, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zajęcia wychowawcze. Pobyt w tej placówce ma im pomóc w życiu, zniwelować zagrożenie wykluczeniem społecznym.

Wartość tego projektu wynosi 182 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 172 tys. zł. Został on zgłoszony w naborze w ramach Lokalnej Grupy Działania „Suwalsko-Sejneńska”.

Poleć innym: