Remont przedszkola w Dąbrowie Białostockiej

15.11.2018

W ramach dotacji dla społeczności lokalnych, gmina Dąbrowa Białostocka, należąca do Lokalnej Grupy Działania Fundusz Biebrzański, zrealizuje projekt, dzięki któremu poprawią się warunki pobytu i kształcenia przedszkolaków.

Budynek Samorządowego Przedszkola w Dąbrowie Białostockiej został wybudowany w 1986 roku. Obecny stan techniczny obiektu, który ma 1065 m2 powierzchni użytkowej, pozostawia wiele do życzenia. W budynku znajdują się m.in. wysokie progi, które stwarzają zagrożenie dla dzieci i są uciążliwe dla osób z niepełnosprawnościami. Podłogi w salach są nierówne i pochyłe, co również jest niebezpieczne dla wychowanków, wymiany wymagają drzwi, a teren wokół przedszkola wyłożony jest nierównymi płytami.

Remont, którego zakończenie jest zaplanowane na wrzesień 2019 roku, ma poprawić warunki funkcjonowania przedszkola i zlikwidować bariery architektoniczne, utrudniające poruszanie się po budynku. Również otoczenie zostanie utwardzone w taki sposób, by przebywanie tam było bezpieczne dla dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.

Koszt remontu został oszacowany na 282,4 tys. zł. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 232,7 tys. zł.

Poleć innym: