Startuje „Starter 3”. Szansa dla osób chcących założyć własną firmę

05.03.2018

Może ich powstać nawet 45. Wszystko dzięki podpisanej z Zarządem Województwa Podlaskiego umowie Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES”, która w Suwałkach zrealizuje projekt wspierający samozatrudnienie.

- Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 2 mln zł pozwoli na wsparcie w zakładaniu działalności gospodarczej 120 niepracujących osób, po 30. roku życia – mieszkańców Suwałk oraz powiatów suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego, monieckiego i sokólskiego – mówi Anna Naszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, która w piątek 2 marca przekazała przedstawicielom ARR „ARES” symboliczny czek na dofinansowanie tego projektu.

Projekt "Starter 3" jest skierowany do osób, które w okresie 12 miesięcy (poprzedzających przystąpienie do projektu) nie prowadziły działalności gospodarczej, są bezrobotne, nieaktywne zawodowo lub poszukują pracy. Na wsparcie w pierwszej kolejności mogą liczyć kobiety, osoby z niepełnosprawnością, osoby po 50 roku życia, długotrwale bezrobotni czy posiadający niskie kwalifikacje.

W ramach „Startera” są przewidziane szkolenia i doradztwo związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy, dotacje inwestycyjne na uruchomienie własnego biznesu, wsparcie pomostowe (czyli finansowanie działalności przez 12 pierwszych miesięcy).

Dzięki temu powstać ma 45 nowych firm.

Zakończenie projektu planowane jest na październik 2019 roku.

Poleć innym: