Ucz się konkretnego zawodu!

08.11.2017

Staże u pracodawców, zajęcia praktyczne na profesjonalnym sprzęcie. Takie możliwości dają dotacje na kształcenie zawodowe. Konkurs rusza już wkrótce!

Żeby stać się poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy, trzeba zdobyć odpowiednie umiejętności. A te najlepiej nabywa się w praktyce, czyli w przedsiębiorstwie, u konkretnego pracodawcy. Dotacje na staże zawodowe są dostępne w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Kwalifikacje szyte na miarę

Kształcenie zawodowe powinno być dostosowane do potrzeb regionalnej gospodarki. Dlatego staże w przedsiębiorstwach są tak ważne. Podlascy pracodawcy wiedzą bowiem najlepiej, jakich pracowników im potrzeba – z jakimi kompetencjami, umiejętnościami czy kwalifikacjami. Staże i praktyki w zakładach pracy lepiej przygotowują uczniów do wykonywania przyszłego zawodu, bo mogą się oni uczyć w rzeczywistych warunkach pracy, a nie w szkolnych murach.

Ale to nie wszystko. Korzyści dla przedsiębiorstw są również bardzo duże. W czasie praktyk można „wyłowić” najzdolniejszych uczniów i pozyskać do pracy dobrze przygotowanych absolwentów.

Dla szkół i przedsiębiorców

Od 30 listopada rusza konkurs z poddziałania 3.3.1 – na staże dla uczniów i nauczycieli zawodu, które będą realizowane u pracodawców. O dotacje mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły i placówki kształcenia zawodowego, szkoły branżowe, a także sami przedsiębiorcy, uczelnie czy organizacje pozarządowe.

Wnioski trzeba złożyć do 29 grudnia. Do podziału jest 25 milionów złotych. Warto skorzystać z tych pieniędzy.

 

Poleć innym: