Uważaj na oszustów oferujących pomoc w pozyskaniu środków UE

24.08.2018

W związku z docierającymi do nas sygnałami o telefonicznych ofertach "pomocy" przy pozyskiwaniu dotacji, informujemy że są to działania mające na celu wyłudzenie pieniędzy.
Oszuści dzwonią do przedsiębiorców, podszywając się pod PARP, Urząd Marszałkowski lub Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego i oferują pomoc w postaci PŁATNEGO pakietu informacyjnego, który ma zawierać niezbędne dokumenty i kontakty do odpowiednich instytucji. W rzeczywistości są to broszury informacyjne, które można BEZPŁATNIE otrzymać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Każdemu, kto otrzyma ofertę zakupu materiałów „pomocnych” w pozyskaniu funduszy z Unii doradzamy ostrożność. Zanim cokolwiek zapłacisz - sprawdź proszę z kim rozmawiałeś. Pamiętaj - materiały o Funduszach Europejskich są bezpłatne. Jeśli masz pytania dotyczące funduszy, skorzystaj z bezpłatnych usług Punktów Informacyjnych FE. Możesz to zrobić bezpośrednio, mailowo lub telefonicznie. Nasi eksperci podpowiedzą Ci jak ubiegać się o dofinansowanie i jak przygotować projekt, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy punkt: www.funduszeeuropejskie.gov.pl/punkty.

Poleć innym: