Wsparcie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami

23.10.2018

332 tysiące złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przeznaczył Zarząd Województwa dla uczniów i nauczycieli szkoły w Niewodnicy Kościelnej. Taką decyzję podjął na posiedzeniu 23 października.

Cele projektu jest rozwój społeczno-emocjonalny, ruchowy i intelektualny 38 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych (dzieci z autyzmem, wadami postawy, wymowy), a także podwyższenie kompetencji zawodowych 10 nauczycieli, którzy pracują z tymi dziećmi, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Niewodnicy Kościelnej.

W ramach projektu nauczyciele wezmą udział w kursach, a dzieci w zajęciach terapeutycznych, specjalistycznych, arteterapii, zajęciach korygujących wady postawy, logopedycznych, dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających. Aby można było prowadzić te zajęcia, zostanie odpowiednio wyposażona pracownia szkolna. Koszt projektu to 339 tys. złotych, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokryje większość, czyli 332 tys. złotych.

Częściowa lista projektów, które otrzymały dofinansowanie (PDF 286 kB)

Poleć innym: