Wsparcie dla seniorów i kolejne dotacje na OZE

24.05.2018

W mijających tygodniach podpisanych zostało wiele nowych umów o dofinansowanie projektów w ramach programu regionalnego.

Gmina Piątnica zmodernizuje i wyposaży Dzienny Dom Senior Wigor w Górkach-Sypniewie. Na jego realizację otrzymała 181 tys. zł dotacji (sama inwestycja kosztuje 213 tys. zł).

Dzięki temu budynek, w którym spędzają czas seniorzy, zostanie zmodernizowany, docieplony, zyska nową elewację. Powstanie boisko do piłki siatkowej, siłownia zewnętrzna, stolik do gry w szachy, altana z ławami i stołem, a dojazd do budynku zostanie utwardzony.

 Z kolei gmina Miastkowo dotację z RPOWP w wysokości 198 tys. zł przeznaczy na wybudowanie boiska wielofunkcyjnego z możliwością gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa oraz piłkę ręczną. Będą z niego korzystać mieszkańcy, a zwłaszcza młodzież.

Wsparcie na montaż kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych powędruje do mieszkańców gmin Wysokie Mazowieckie (18 kolektorów, 31 instalacji fotowoltaicznych i 16 hybrydowych), Piątnica (89 instalacji fotowoltaicznych, 50 kolektorów), Augustów (140 kolektorów słonecznych), Michałowo (54 instalacje fotowoltaiczne, 31 solarów), Czeremcha (71 kolektorów, 68 instalacji fotowoltaicznych). Łączne dofinansowanie tych inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł.

 Podpisano już pierwsze umowy na budowę farm fotowoltaicznych. W Mątwicy taką inwestycję zrealizuje spółka MM SOLAR. Warta jest ponad 5 mln zł, dofinansowanie to 1,9 mln zł. W Pokaniewie w fotowoltaikę zainwestuje Zielona Energia Pokaniewo. Koszt tej inwestycji to 4,75 mln zł, dotacja wynosi 1,5 mln zł.

 

 

Poleć innym: