Wychowankowie ośrodka w Brodzie Nowym będą mieli lepsze warunki

18.04.2018

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu ponad 470 tys. złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym koło Suwałk.

Inwestycja, którą zrealizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach, pozwoli na dostosowanie już istniejącej infrastruktury do potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Na 281 m2 powierzchni powstaną nowe sale do zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Rozbudowa ośrodka umożliwi również przyjęcie dodatkowych 8 dzieci oraz wprowadzenie nowych, innowacyjnych metod pracy z wychowankami (m.in. stymulacja bazalna, arteterapia, chromoterapia). To przyczyni się do szybszego wprowadzenia osób z niepełnosprawnością w codzienne życie i integrację ze społeczeństwem.

Realizacja projektu ma się zakończyć w październiku tego roku. Jego całkowita wartość to 611,4 tys. zł. Dotacja z RPOWP wyniesie 472 tys. zł.

Projekt został wybrany do dofinansowania w ramach konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Suwalsko – Sejneńska Lokalna Grupa Działania.

Poleć innym: