Wymyśl nazwę centrum popularyzacji nauki!

29.01.2019

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ogłasza konkurs na nazwę powstającego w naszym mieście centrum popularyzacji nauki. Główną nagrodą jest robot edukacyjny Photon. Ponadto autorzy najciekawszych propozycji otrzymają zaproszenia na uroczyste otwarcie centrum. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 4 lutego br.

Centrum popularyzacji nauki powstaje na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Podzielone będzie na dwie części: strefę „Małego Odkrywcy” dedykowaną najmłodszym odbiorcom w wieku 3 – 10 lat oraz „Wystawę Główną” dla młodzieży i dorosłych. Będzie to szczególne miejsce, w którym odwiedzający będą mogli eksperymentować oraz uczyć się przez zabawę.

Budowa centrum współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Dwie rysunkowe postacie dziewczyna i chłopiec  stoją przed tablicą szkolną, na której napisane jest  „Mieszaj słowa. Eksperymentuj z nazwą” i trzymają próbówki laboratoryjne. Między postaciami stoi robot Photon.

 

Uczestnicy konkursu

Konkurs na nazwę skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Swoich sił mogą spróbować niepełnoletni, jednak w ich imieniu zgłoszenie wysyła osoba dorosła.

Harmonogram Konkursu

Konkurs trwa od 21.01.2019 r. do 04.02.2019 r., według następującego harmonogramu:

  1. ogłoszenie konkursu: 21.01.2019 r.
  2. nadsyłanie prac konkursowych: 21.01.2019 r. – 04.02.2019 r.
  3. ogłoszenie wyników konkursu: 07.02.2019 r.

Wskazane terminy mogą ulec zmianie. O zmianie terminów BPN-T niezwłocznie poinformuje uczestników konkursu na stronie internetowej www.bpnt.bialystok.pl.

Nagroda

Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę edukacyjnego robota Photona w wersji przeznaczonej dla użytkowników domowych. Jest to interaktywne urządzenie edukacyjne, które poprzez zabawę wprowadza najmłodszych w świat nowych technologii. Zabawka pomaga rozwijać kreatywność i zdolność logicznego myślenia, a także uczy podstaw programowania.

Fundatorem nagrody jest białostocka firma Photon Entertainment sp. z o.o.

Osoby, które prześlą najciekawsze propozycje na nazwę, otrzymają oficjalne zaproszenie na uroczyste otwarcie centrum popularyzacji nauki.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w formularzu zgłoszeniowym pod linkiem http://bit.ly/KonkursNaNazwe

Regulamin konkursu

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie https://bpnt.bialystok.pl/PL/aktualnosci/konkurs-centrum-nauki-w-bialymstoku.

  

 

Wizualizacja wystaw

Wizualizacja podłużnego ciągu pomieszczeń laboratorium widzianych z góry. Zawierająca działy i ich nazwy. Działy po prawej stronie: Telekomunikacja, automatyka i robotyka, transport, magia ludzkiego ciała, optyka, zabawa z nauką. Działy po lewej stronie: idź z prądem, mechanika, laboratoria robotyki, energetyki, elektromobilności, właściwości materiałów, moc wody.

 

Labbar

Wizualizacja pomieszczenia laboratoryjnego z podłużnymi stołem i krzesłami, wyposażone w ekrany komputerowe, rzutnik i ekran.

 

Moc wody

 

Ekscytujące Technologie

Wizualizacja pomieszczeń działów Mechanika i Sztuczna Inteligencja

Strefa Młodego Odkrywcy

Autorzy projektów wizualizacji przestrzeni centrum popularyzacji nauki:

Tengent Studio - autorzy projektu aranżacji „Wystawy Głównej”

Beza Projekt - autorka projektu aranżacji strefy „Młodego Odkrywcy”

 Źródło: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny w Białymstoku

 

Poleć innym: