Wysłuchania publiczne

Przypominamy! Jeżeli chcesz zabrać głos podczas Wysłuchania, wypełnij i podpisz formularz zgłoszeniowy (DOC 228 kB). Skan formularza prześlij na adres konsultacje2030@wrotapodlasia.pl. Na zgłoszenia czekamy do 2 grudnia 2021 r. do godz. 14:00.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego organizuje wysłuchanie publiczne dotyczące projektu programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027. Wysłuchanie odbędzie się 6 grudnia 2021 r. w formule online.

Czym jest wysłuchanie publiczne?

Jest to sposób na zebranie opinii ze strony wszystkich zainteresowanych osób i podmiotów na temat projektu programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027.

Dzięki wysłuchaniu przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego mogą usłyszeć opinie na temat projektu Programu. Nie jest to dialog czy debata, co oznacza, że w trakcie wysłuchania nie ma wymiany zdań między stronami. Uczestnicy mają określony czas wypowiedzi (taki sam dla wszystkich), podczas których przedstawiają swój pogląd pozostałym uczestnikom.

Przedstawiciele Urzędu przeanalizują uwagi i opinie wyrażone podczas wysłuchania. Następnie odniosą się do nich podczas wysłuchania odwróconego. Termin wysłuchania odwróconego zaplanowaliśmy na styczeń 2022 r.

Jak wziąć udział w wysłuchaniu publicznym?

Wysłuchanie jest otwarte, co oznacza, że może w nim uczestniczyć każda instytucja i osoba prywatna. Można w nim wziąć udział jako widz lub mówca.

Aby wziąć udział w wysłuchaniu publicznym jako mówca należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy (DOC 228 kB). Następnie jego skan przesłać na adres konsultacje2030@wrotapodlasia.pl. Formularze można przesłać do 2 grudnia 2021 r. do godz. 14:00.

Osoby, które się zgłosiły otrzymają wiadomość mailową z potwierdzeniem i linkiem do udziału w wysłuchaniu na platformie Zoom.

W przypadku znacznej liczby zgłoszonych chętnych, zorganizujemy drugie wysłuchanie publiczne 9 grudnia 2021 r.

Osoby, które nie zgłoszą się do zabrania głosu, będą mogły przysłuchać się przebiegowi wysłuchania. Będzie ono rejestrowane i transmitowane na kanale Zmieniamy Podlaskie na YouTube.

Przebieg wysłuchania publicznego określa:

Konsultacje społeczne projektu Programu

Poniżej udostępniamy projekt Programu który będzie podstawą wysłuchania:

Projekt Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027 (PDF 3.37 MB).

Prezentacja projektu Programu z konferencji otwierającej konsultacje społeczne (PDF 960 kB)

Konsultacje społeczne projektu Programu trwają do 29 grudnia 2021 r.

Uwagi do projektu Programu można zgłaszać przez formularz konsultacyjny (link otwiera się w nowej karcie).

Prosimy o zgłaszanie wszelkich pytań lub wątpliwości na adres konsultacje2030@wrotapodlasia.pl.

 

Poleć innym: