Badania nad ekologicznymi produktami zielarskimi Dary Natury

Tytuł projektu: Rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego i przeprowadzenie prac B+R aż do etapu pierwszej produkcji w obszarze zastosowania surowców ziołowych w tym poprodukcyjnych odpadów zielarskich do wytwarzania ekologicznych produktów
Beneficjent: MIROSŁAW ANGIELCZYK "DARY NATURY"
Wartość projektu: 3 969 907,85 PLN
Dofinansowanie z UE: 
2 294 698,74 PLN

 

Firma Dary Natury Mirosław Angielczyk od dziesięciu lat działa w obszarze ekologicznych produktów zielarskich. Aby zwiększyć konkurencyjność i innowacyjność przedsiębiorstwa rozbudowano infrastruktury B+R oraz przeprowadzono projekt badawczy. Obejmował on badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz pierwsze wdrożenie.

Przedsiębiorstwo badało możliwości zastosowania naturalnych surowców roślinnych i zielarskich, w tym zagospodarowania odpadów produkcyjnych, do wytwarzania innowacyjnych produktów do stosowania w chowie krów mlecznych i drobiu. Projekt odpowiada na potrzeby firmy i otoczenia społeczno-gospodarczego - producentów mleka i drobiu. Wpisuje się w specjalizację województwa podlaskiego, czyli przemysł rolno-spożywczy.

Sprzęt w laboratorium Dary Natury
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Projekt zakłada Ekoprojektowanie, czyli zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych do wytwarzania nowych produktów. Wpływa to pozytywnie na środowisko naturalne, poprzez ponowne wykorzystanie materiałów bądź odpadów.

Całkowita wartość projektu 3 969 907,85 zł z czego dofinansowanie z RPO równe jest 2 294 698,74 zł.

Firma nieustannie rozwija swoją działalność. Obecnie realizuje kolejny projekt z dofinansowaniem z Programu. Celem nowego projektu jest badanie i wdrożenie ekologicznych kosmetyków z zasotosowaniem surowców zielarskich.

 Zbliżenie na sprzęt w laboratorium Dary Natury
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Pole z ziołami, w tle budynek
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Linia technologiczna Dary Natury
fot. "Dary Natury" Mirosław Angielczyk

Poleć innym: