Hajnówka OdNowa

Tytuł projektu: "Hajnówka OdNowa” - rewitalizacja strefy urbanistycznej "Chemiczna" na terenie Miasta Hajnówka
Beneficjent: Gmina Miejska Hajnówka
Wartość projektu: 12 202 461,60 PLN
Dofinansowanie z UE: 8 267 619,16 PLN

 

Rodzinna Strefa Zabaw to supermiejsce dla małych i dużych. Dla dzieci: huśtawki, karuzela, bujaki, dla dorosłych: wygodne leżaki i dostęp do Wi-Fi.

Inwestycja jest częścią dużego projektu „Hajnówka OdNowa” – rewitalizacja strefy urbanistycznej „Chemiczna”. Celem projektu była zmiana funkcji obiektów i terenów zdegradowanych. Hajnówka stworzyła nowe miejsce dla mieszkańców tego terenu, co poprawiło jakość ich życia i zdrowia, dając możliwość spędzania czasu według pozytywnych wzorców społecznych.

 

Plac zabaw, urządzenia i ławkiFot. Gmina Miejska Hajnówka

Rodzinna Strefa Zabaw wyposażona jest m.in. w huśtawki, karuzelę, bujaki, różne urządzenia sprawnościowe. Jest tam również wiata z systemem zasilania solarnego (z możliwością ładowania urządzeń mobilnych). Rodzice, czekając na dzieci, mogą odpocząć na wygodnych wyprofilowanych leżakach, przy których znajdują się parkowe stoliki.

Ławki na placu zabawFot. Gmina Miejska Hajnówka

 

Projekt zakłada także modernizację stadionu sportowego w Hajnówce. Wybudowano także dwa naziemne baseny kąpielowe. Zagospodarowano teren wokół Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

Basen naziemny w HajnówceFot. Gmina Miejska Hajnówka

Dzieci bawią się na siatkowej konstrukcjiFot. Gmina Miejska Hajnówka

Konstrukcja z siatki do wspinania się
Fot. Gmina Miejska Hajnówka

  

Poleć innym: