Hajnówka OdNowa

Tytuł projektu: „Hajnówka OdNowa” - rewitalizacja strefy urbanistycznej "Chemiczna" na terenie Miasta Hajnówka
Beneficjent: Gmina Miejska Hajnówka
Wartość projektu: 14 061 953,15 zł
Dofinansowanie z UE: 8 267 619,16 zł

 

Projekt „Hajnówka OdNowa” składał się kilku etapów. W jego ramach ujęto rewitalizację strefy urbanistycznej „Chemiczna”. Miasto zmodernizowało stadion, zbudowało dwa baseny, zagospodarowało teren Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz teren przy Hajnowskim Domu Kultury. Zrealizowano także budowę placu zabaw, który został otwarty w 2019 roku.

Stadion w Hajnówce przeszedł gruntowną modernizację. Amatorzy sportu mogą korzystać z boiska do piłki nożnej, kortów tenisowych oraz boiska do siatkówki. Znajduje się tu też bieżnia lekkoatletyczna.

 

Bieżnia lekkoatletyczna na stadionie w Hajnówce

 

Rodzinna Strefa Zabaw to supermiejsce dla małych i dużych. Dla dzieci: huśtawki, karuzela, bujaki, dla dorosłych: wygodne leżaki i dostęp do Wi-Fi.

Rodzinna Strefa Zabaw wyposażona jest m.in. w huśtawki, karuzelę, bujaki, różne urządzenia sprawnościowe. Jest tam również wiata z systemem zasilania solarnego (z możliwością ładowania urządzeń mobilnych). Rodzice, czekając na dzieci, mogą odpocząć na wygodnych wyprofilowanych leżakach, przy których znajdują się parkowe stoliki.

Widok na całą strefę zabaw: urządzenia do wspinaczki, zjeżdżalnie, stoliki i ławki.
Fot. Gmina Miejska Hajnówka

Leżaki do odpoczynku stoją na trawniku. W oddali widać drzewa.
Fot. Gmina Miejska Hajnówka

 

Wybudowano także dwa naziemne baseny kąpielowe. Zagospodarowano teren wokół Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

Odkryty basen w Hajnówce
Fot. Gmina Miejska Hajnówka

Odkryty basen w Hajnówce

 

Celem projektu była zmiana funkcji obiektów i terenów zdegradowanych. Hajnówka stworzyła nowe miejsce dla mieszkańców tego terenu, co poprawiło jakość ich życia i zdrowia, oraz dało możliwość spędzania czasu według pozytywnych wzorców społecznych.

Dzieci bawią się na siatkowej konstrukcji
Fot. Gmina Miejska Hajnówka

Korty tenisowe w Hajnówce

  

Poleć innym: