Implanty chirurgiczne dla zwierząt firmy IWET

Tytuł projektu: Wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy IWET poprzez wdrożenie nowych produktów i nowoczesnych technologii produkcji.
Beneficjent: IWET Marta Lubak
Wartość projektu: 178 473,01 zł
Dofinansowanie z UE: 94 315,00 zł

 

Firma IWET zajmuje się produkcją i sprzedażą implantów oraz narzędzi chirurgicznych dla klinik weterynaryjnych. W ramach projektu, na który dostała dotację z Programu, wprowadziła nowe produkty - implanty zwierzęce. Są to też produkty oparte o autorskie rozwiązania. Dotacja pozwoliła na zakup nowoczesnych urządzeń: centrum frezarskiego i urządzeń do wygładzania powierzchni, przecinarkę taśmową czy suszarkę laboratoryjną, w której suszone są gotowe implanty. Firma zainwestowała także w specjalistyczne oprogramowanie projektowe, które służy do projektowania i obrazowego modelowania wyrobów.

 

Zbliżenie część produktu firmy IWET

Zbliżenie na ręce pracownika siedzącego przy biurku w rękawiczkach, mierzącego wymiary implantówFoto: Wrota Podlasia

Obecnie firma IWET realizuje kolejny projekt, z dofinansowaniem z Programu. Firma planuje wprowadzić na rynek nowe produkty - wkręty kostne. Inwestycja obejmie zakup środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Dzięki projektowi IWET ograniczy wydatki na zakup gotowych wyrobów, a dzięki zakupowi oprogramowania jeszcze lepiej zaplanuje proces obróbki. Pozwoli to na znaczące oszczędności i wpłynie na zmniejszenie ilości odpadów produkcyjnych.

 

Pracownik firmy IWET siedzi przed ekranem komputera i projektuje implant

Zbliżenie na urządzenie wtryskarki

Zbliżenie na maszynę wtryskarki i część produktu płytki firmy IWET

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego 

 

 

Poleć innym: