Epi-Centrum Nauki

Tytuł projektu: Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku
Beneficjent: Miasto Białystok
Wartość projektu: 25 161 948.07 PLN
Dofinansowanie z UE: 17 329 794.42 PLN

Epi-Centrum Nauki to wyjątkowe i pasjonujące miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą. Tutaj nuda nie istnieje. Centrum zostało zaprojektowane tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bez względu na wiek.

Epi-Centrum składa się z 2 odrębnych stref. Pierwsza z nich to Strefa Małego Odkrywcy – przestrzeń edukacyjna dla najmłodszych. Na zwiedzających czekają przewodnicy – Zmysłek i Majka Pytajka, którzy pomagają dzieciom odkrywać fascynujący świat nauki. W Strefie Małego Odkrywcy znajduje się pięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy. Co ważne, wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane są do możliwości dziecięcego spostrzega, co pozwala im na niczym nieskrępowane poznawanie nauki.

Druga strefa to Wystawa Główna. To miejsce skierowane do osób w każdym wieku. Na jej terenie znajduje się prawie 100 stanowisk doświadczalnych. Strefa może pomieścić jednocześnie 200 osób. Każdy może samodzielnie zdecydować, w jakiej kolejności będzie zwiedzał wystawę. Wystawa Główna obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych. Znajdują się tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika, energetyka, elektromobilność oraz wiele innych. Organizowane są tam również zajęcia i warsztaty umożliwiające uczestnikom bezpośredni kontakt z nauką.

Epi-Centrum Nauki to wyjątkowe miejsce spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych, inspirujące do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ośrodek ma popularyzować wiedzę, innowację, rozwój myśli technicznej, nowoczesne technologie.

Poleć innym: