Epi-Centrum Nauki

Tytuł projektu: Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku

Beneficjent: Miasto Białystok

Wartość projektu: 25 399 228.88 PLN

Dofinansowanie z UE: 17 444 844.44 PLN

Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy powstanie na Stadionie Miejskim w Białymstoku i zajmie ponad 3 tys. metrów kwadratowych. Będą to dwa budynki: w jednym znajdzie się „Strefa Małego Odkrywcy”, czyli przestrzeń edukacyjna dla najmłodszych (do 10 lat), w drugim, skierowanym do młodzieży i dorosłych: wystawa główna oraz laboratoria. Odwiedzający wezmą udział w indywidualnych doświadczeniach, grach zespołowych i zajęciach laboratoryjnych m.in. z elektromotoryki, robotyki i energetyki.

Laboratorium będzie stanowić wyjątkowe miejsce spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych, inspirujące do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ośrodek ma popularyzować wiedzę, innowację, rozwój myśli technicznej, nowoczesne technologie. Będzie tam prowadzona działalność edukacyjna i kulturalna. Oferta Laboratorium poszerzy i uzupełni szkolne programy nauczania. Projekt zakłada również współpracę z uczelniami, np. przy organizacji warsztatów, pokazów naukowych.

Pierwsza część centrum, czyli „Strefa Młodego Odkrywcy” ma być gotowa w drugiej połowie 2019 roku. W 2020 roku zobaczymy już wystawę główną.

Na początku 2019 roku przeprowadzono konkurs na oficjalną nazwę ośrodka. Z ponad 600 nadesłanych propozycji jednogłośnie wybrano Epi-Centrum Nauki.

Tutaj powstanie Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy

Źródło: Wrota Podlasia

Wizualizacje wnętrza

Ilustracja do artykułu Aksonometria całości.JPG

Labbar

Moc wody

Tengent Studio - autorzy projektu aranżacji „Wystawy Głównej”

Strefa Młodego Odkrywcy

Beza Projekt - autorka projektu aranżacji strefy „Młodego Odkrywcy”

Źródło: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny w Białymstoku

Poleć innym: