Mediateka i zmodernizowany amfiteatr w Mońkach

Tytuł projektu: Rewitalizacja terenów publicznych w m. Mońki – etap II
Beneficjent: Gmina Mońki
Wartość projektu: 10 122 363,22 zł
Dofinansowanie z UE: 2 756 053,82 zł

 

Nowa wypożyczalnia multimediów i książek, sala cichej nauki z komputerami, a także sala kinowa – to wszystko jest dostępne w monieckiej Mediatece.

Mediateka powstała w nieużytkowanym budynku dawnego kina. Miejsce zostało zmodernizowane w ramach projektu "Rewitalizacja terenów publicznych w m. Mońki – etap II", dofinansowanego z funduszy europejskich.

Dzięki komputerom o wysokich parametrach oraz dobrym programom młodzież może uczyć się podstaw grafiki użytkowej, montażu filmów i dźwięku, poznawać nowe programy, a także organizować turnieje gier.

W Mediatece powstała także niewielka sala kinowa, która może posłużyć do spotkań kulturalno-naukowych, projekcji filmowych, czy spektakli teatralnych. Dostępna jest także sala konferencyjna przeznaczona m.in. do szkoleń bibliotecznych i wykładów.

Mediateka będzie czynna dłużej niż biblioteka publiczna, dzięki temu młodzież zyska miejsce do spotkań i realizacji swoich projektów lub po prostu bezpieczną przystań. Chętni będą mogli skorzystać z nauki kodowania (programowania) prowadzonej przez wolontariuszy.

Druga część projektu dotyczy modernizacji amfiteatru miejskiego w Mońkach. Został on wybudowany w latach 70-tych, a dzięki wsparciu z funduszy europejskich zyskał nową, całkowicie przebudowaną widownię. Zużyte, drewniane siedziska zastąpiły nowoczesne, wytrzymałe krzesełka. Przed widownią wydzielone zostały miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w ramach projektu wykonano oświetlenie amfiteatru oraz montaż instalacji monitoringu.

 

Zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej Polskiego Radia Białystok z otwarcia Mediateki.

 

Zbliżenie na napis Mediateka na ścianie budynku

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Poleć innym: