Misja White Hill

Tytuł projektu: Centrum Badawczo-Rozwojowe – Misja White Hill– Podlaska Strategia sukcesu B+R+I w mechanizacji rolnictwa
Beneficjent: WHITE HILL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Wartość projektu: 17 873 677,71 zł
Dofinansowanie z UE: 9 248 201,81 zł

 

Celem projektu była budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz prowadzenie w nim prac badawczych nad zastosowaniem rozwiązań z dziedziny automatyki i robotyki w rolnictwie. Efektem ma być tworzenie zaawansowanych urządzeń do nadzoru nad produkcją szklarniową roślin np. warzyw, winorośli. Projekt wyróżnia misja przedsiębiorstwa, którą jest stworzenie na Podlasiu Doliny Rolniczej 4.0, tj. rozwój technologiczny i gospodarczy województwa w oparciu o inteligentny przemysł rolniczy.

Budynek centrum badawczo-rozwojowego White Hill

Jednocześnie firma realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Triffid – produkt przyszłości Klastra Obróbki Metali (KKK). White Hill synergia kooperacji w obszarze B+R”, którego celem jest budowa robota - automatycznego systemu do zbierania danych i wspierania decyzji w uprawach roślin szklarniowych. Budowa robota wpisuje się w misję przedsiębiorstwa. Stworzono już prototyp takiego robota.

Pracownik pochyla się nad biurkiem z urządzeniami

Sprzęt badawczy i komputer stoją na biurku

Zbliżenie na element elektroniczny

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Poleć innym: