Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w nowej odsłonie

Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa budynku Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wraz z instalacjami oraz zagospodarowaniem terenu
Beneficjent: Muzeum Okręgowe w Suwałkach
Wartość projektu: 4 235 328,71 PLN
Dofinansowanie z UE: 1 832 206,13 PLN

 

Dzięki dotacji z Funduszy Europejskich budynek Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach przeszedł gruntowny remont. Prace dotyczyły wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku: wykonano fundamenty i ściany konstrukcyjne oraz wymieniono dach, okna i drzwi. Wykonano także elewacje, położono tynki, podłogi i posadzki. Prace obejmowały również zamontowanie niezbędnych instalacji: elektrycznej, ciepłowniczej, wodno-kanalizacyjnej, a także instalacji deszczowej, przeciwpożarowej, antywłamaniowej oraz telewizyjnej.

Projekt obejmował również zagospodarowanie piwnic i poddasza, a także montaż wentylacji i klimatyzacji w salach wystawowych. W ramach projektu kupiono również nowoczesne urządzenia multimedialne i wystawiennicze, pozwalające na wzbogacenie oferty Muzeum oraz korzystanie z niej osobom z niepełnosprawnościami. Ponadto w ramach projektu uporządkowano teren wokół budynku: wykonano drogi dojazdowe, chodniki i parkingi, a także zadbano o zieleń.

 

Strony internetowa projektu

 

Poleć innym: