Odnowione plaże w Małej Hucie i Okuniowcu

Tytuł projektu: Rewitalizacja obszaru Gminy Suwałki poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Mała Huta i Okuniowiec
Beneficjent: Gmina Suwałki
Wartość projektu: 682 425,00 PLN
Dofinansowanie z UE: 379 399,97 PLN

 

Gmina Suwałki zagospodarowała dwie przestrzenie publiczne: w Małej Hucie i Okuniowcu. Przed realizacją projektem były to tzw. ,,dzikie plaże". W ramach projektu gmina uporządkowała teren oraz wybudowała infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną. W miejscowości Mała Huta powstał pomost na jeziorze Koleśne. Jest to pływający pomost w kształcie zbliżonym do litery L.

 Na terenie plaży zbudowano także drewnianą altanę z grillem. Mieszkańcy i turyści mogą korzystać z nowego boiska do gry w siatkówkę plażową i mini placu zabaw. Zamontowano również nowe oświetlenie terenu, co poprawia bezpieczeństwo osób korzystających z plaży.

 W Okuniowcu, na jeziorze Okuniowiec, również został zbudowany pływający pomost. Korzystać można z nowej altany z grillem, mini placu zabaw, ławek czy stojaków na rowery.

 Projekt przewiduje także zatrudnienie 2 pracowników, którzy w sezonie letnim będą odpowiedzialni za utrzymanie czystości na terenie zagospodarowanych plaż.

 Projekt została zrealizowany w ramach instrumentu Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Lokalną.

Poleć innym: