Produkcja innowacyjnych produktów w fimie KarT

Tytuł projektu: Dywersyfikacja produkcji firmy KarT w celu wdrożenia nowych innowacyjnych produktów
Beneficjent: KarT Sp. z o.o.
Wartość projektu: 9 078 363,91 zł
Dofinansowanie z UE: 3 692 038,48 zł

 

Firma KarT działa od 1983 r. Zaczynała w garażu od obróbki metali, następnie poszerzała swoją działalność. Obecnie jej głównymi filarami są mechanika precyzyjna i automatyzacja procesów przemysłowych, a zatrudnienie sięga ok. 70 osób.  

Jeden ze zrealizowanych projektów firmy KarT dotyczył wprowadzenie na rynek nowego produktu. A dotacja umożliwiła stworzenie linii produkcyjnej, składającej się między innymi z centrum frezarskiego, specjalistycznego centrum obróbkowe, spawarki laserowej, czy optycznej maszyny pomiarowej ze specjalistycznym oprogramowaniem.

 

Pracownik pokazuje element nowoczesnej linii technologicznej
 

Nowa linia umożliwi uruchomienie produkcji 3 głównych grup wyrobów: zespół urządzeń przemysłowych wyposażonych w innowacyjną głowicę zaczyszczającą, zespół urządzeń do produkcji żywności dla branży spożywczej oraz nowe produkty w postaci form wtryskowych i narzędzi produkcyjnych o parametrach obecnie nieoferowanych na rynku.

 

Zbliżenie na element linii produkcyjnej w firmie KarT

 

Realizacja projektu i wdrożenie nowych produktów podniosło konkurencyjność i innowacyjność firmy.

KarT to też jeden z liderów w wykorzystaniu środków z RPOWP. W ramach obu edycji programu pozyskał ponad 6 mln zł wparcia. W edycji 2014-2020 korzysta z funduszy na badania i rozwój, innowacyjne inwestycje, zastosowanie odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby przedsiębiorstwa czy na udział w targach gospodarczych. Firma skorzystała też z grantu na usługi badawcze, który również jest przyznawany ze środków RPO.

 

Pracownik firmy KarT operuje maszyną

 

12 czerwca 2019 firma KarT podpisała kolejną umowę o dofinansowanie w ramach RPOWP. Otrzymała dotację na zakup urządzeń do nowego działu badawczo-rozwojowego przedsiębiorstwa. Dotacja wynosi 1,3 mln zł.

  Pracownik firmy KarT operuje maszyną

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Poleć innym: