Przebudowa i zakup aparatury medycznej w Szpitalu w Łomży

Tytuł projektu: Przebudowa Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej wraz z zakupem aparatury medycznej do oddziałów i poradni leczących choroby układu krążenia w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży
Beneficjent: Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
Wartość projektu: 11 468 694,86 PLN
Dofinansowanie z UE: 6 799 995,86 PLN

 

Przebudowa i wyposażanie łomżyńskiej kardiologii kosztowało 11,5 miliona złotych. Baza łomżyńskiej kardiologii to teraz oddział z 37 łóżkami, w tym 12 intensywnej opieki oraz oddział rehabilitacji kardiologicznej z najwyższej jakości aparaturą.  

W ramach projektu przebudowano Oddział Kardiologiczny z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej i Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej. Do oddziałów: kardiologicznego, rehabilitacji kardiologicznej, udarowego i poradni kardiologicznej dla dorosłych trafił nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna.

Dzięki projektowi zwiększy się dostępność do wysokiej jakości usług medycznych w zakresie leczenia chorób układu krążenia dla mieszkańców regionu. Poprawią się komfort pobytu pacjentów oraz warunki pracy personelu medycznego.

Szpitalne łóżko i monitory / Hospital bed, next to it equipment and monitors

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

 

Poleć innym: