Remont budynku Ratusza w Bielsku Podlaskim

Tytuł projektu: Remont budynku Ratusza w Bielsku Podlaskim
Beneficjent: MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
Wartość projektu: 1 548 198,36 zł
Dofinansowanie z UE: 749 010,17 zł

 

Muzeum w Bielsku Podlaskim zyskało nowe oblicze. Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego zwiększyło dostępność swojej oferty kulturalnej. Zabytkowy budynek przeszedł renowację i został wyposażony w nowy sprzęt, który poprawił komfort jego zwiedzania.

 

Wystawa fotografii we wnętrzu ratusza w Bielsku Podlaskim

 

Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mogą one korzystać m.in. z przewodników z audiodeskrypcją i większych ekranów prezentacji multimedialnej. Wnętrze i fasada budynku są bardziej nowoczesne. W ramach prac odnowiono między innymi elewację i pokrycie dachowe, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także instalację elektryczną i sanitarną.

 

Kobieta ze słuchawkami słucha audio przewodnika i ogląda fotografię

Wewnątrz zastosowano nowe oświetlenie, dostosowane do potrzeb ekspozycyjnych - pojawiły się podświetlane gabloty. W muzeum są także wygodne krzesła, stoły edukacyjne i konferencyjne, sprzęt multimedialny i audiowizualny. Pracownicy korzystają m.in. z nowego, przestrzennego magazynu, w którym mieszczą się zbiory.

Infokiosk z materiałami o historii budynku

 

Projekt był realizowany od października 2016 roku do grudnia 2018 roku. Uroczyste otwarcie odrestaurowanego obiektu odbyło się 7 grudnia 2018 roku.

  Stanowisko i sprzęt do digitalizacji zasobów muzeum

 

Budynek ratusza w Bielsku Podlaskim z zewnątrz

 

  

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Poleć innym: