Szpital w Choroszczy - nowoczesny szpital w zabytkowym wnętrzu

Tytuł projektu: Poprawa jakości świadczonych usług medycznych z zakresu psychiatrii dorosłych w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy
Wartość projektu: 13 088 895,38 zł
Dofinansowanie z UE: 3 399 937,04 zł

 

Zakończyła się przebudowa zabytkowego budynku Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy. Pacjenci będą mieli godne warunki i lepszą dostępność do usług medycznych. 

Do nowych pomieszczeń przeniosły się trzy szpitalne oddziały: ogólnopsychiatryczny V, ogólnopsychiatryczny VI oraz oddział leczenia zaburzeń nerwicowych. Łącznie będzie tam 140 łóżek.

Prace trwały blisko 2,5 roku. Przebudowa obiektu odbywała się pod nadzorem konserwatora zabytków, ponieważ mieści się on w kompleksie XIX-wiecznej fabryki włókienniczej Moesów. Zmieniło się jego wnętrze – poszerzono korytarze, wymieniono instalacje.

Oddziały doposażono w niezbędną aparaturę medyczną i terapeutyczną. Są tu nowoczesne pokoje z indywidualnymi łazienkami, a także nowe łóżka i szafki. Do dyspozycji pacjentów pozostają w pełni wyposażone sale: terapii zajęciowej i ruchowej. Teren wokół szpitala również zostanie zagospodarowany.

Gabinet zabiegowy w szpitalu

Budynek szpitala widziany od frontu. Na budynku wisi tablica informacyjna o dofinansowaniu

Korytarz w szpitalu

Sala warsztatowa w szpitalu

Sala warsztatowa w szpitalu / Room in hospital

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Poleć innym: