Z myślą o pacjentach i ich rodzicach w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku

Tytuł projektu: Opieka nad matką i dzieckiem – nowoczesna diagnostyka, leczenie i opieka w zakresie ginekologii i pediatrii w SPZOZ WSZ im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku
Wartość projektu: 12 068 005,64 zł
Dofinansowanie z UE: 9 207 976,14 zł

 

Niespełna 11 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

Remont objął pomieszczenia techniczne i socjalne dla pracowników, poradnie specjalistyczne na parterze oraz sale oddziału pediatrii mieszczące się na pierwszym piętrze, a także znajdujące się tam gabinety zabiegowe, lekarskie, pokoje lekarzy, dyżurki nocne, pomieszczenia szkolne i pokój nauczycielski.

Z myślą o pacjentach i ich rodzicach

Na oddziale jest 30 łóżek dla małych i starszych dzieci. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w węzły sanitarne. Podczas remontu pomyślano o rodzicach chorych dzieci. W salach są rozkładane fotele, by w okresie choroby mogli być przy swoich pociechach. W budynku znajduje się też przeznaczony dla nich pokój socjalny. Projekt zakładał też doposażenie oddziału w nowoczesną aparaturę medyczną, m.in.:  USG, EKG, holtery.  W ciągu roku Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej w Śniadecji przyjmuje ok. 1400 małych pacjentów, a poradnie świadczą nawet 7 tys. porad.

Realizacja projektu unijnego pozwoliła także na zakup aparatury medycznej do Oddziału Ginekologiczno–Położniczego szpitala. To m.in. aparat USG, platforma elektrochirurgiczna z systemem zamykania naczyń, monitor 3D do zabiegów ginekologicznych, wanna porodowa.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku jest podmiotem nadzorowanym przez Województwo Podlaskie.

Korytarz na oddziale pediatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Poleć innym: