Zmodernizowane oddziały pulmonologiczny i ortopedyczny w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach

Tytuł projektu: Wzrost jakości i dostępności opieki medycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach poprzez utworzenie specjalistycznych ośrodków skoordynowanej opieki zdrowotnej: Suwalskiego Centrum Pulmonologicznego oraz Suwalskiego Centrum Ortopedycznego
Beneficjent: Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
Wartość projektu: 8 435 639,71 zł
Dofinansowanie z UE: 6 799 999,91 zł

 

Szpital wojewódzki w Suwałkach zmodernizował i przebudował oddziały pulmonologiczny i ortopedyczny. Szpital utworzył Suwalskie Centrum Pulmonologiczne oraz Suwalskie Centrum Ortopedyczne. Został również zakupiony specjalistyczny sprzęt medyczny m.in. wideo bronchoskop fluorescencyjny z myjnią, sprzęt do szybkich i regulowanych przetoczeń płynów, defibrylator. W ramach projektu wyposażono szpital także w aparat do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu, densytometr kości, czy laser biostymulacyjny. Pacjenci będą też mogli korzystać z aparatu do krioterapii.

 

Sala szpitalna z dwoma łóżkami w Centrum Pulmonologicznym

 
 

Sala szpitalna z dwoma łóżkami i panelem nad łóżkiem

Mieszkańcy województwa podlaskiego, dzięki realizacji projektu uzyskają większą dostępność do wysokiej jakości opieki zdrowotnej w zakresie schorzeń, które mogą powodować nieaktywność zawodową, tj. chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego oraz oddechowego.

 

 

Wejście do  Suwalskiego Centrum Pulmonologicznego w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach

Korytarz w Suwalskim Centrum Ortopedycznym w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach

Fot. Szpital Wojewódzki im. dr. L. Rydygiera w Suwałkach

 

Poleć innym: