10 podlaskich firm otrzyma ponad 600 tys. zł dotacji z UE na profesjonalne usługi doradcze

12.11.2020

O przyznaniu dofinansowania zdecydował w czwartek (12.11) Zarząd Województwa Podlaskiego. Pieniądze pomogą w planowaniu rozwoju przedsiębiorstw.

Firmy otrzymają dofinansowanie na usługi doradcze w ramach trwającego konkursu z działania 1.4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W ten sposób została rozstrzygnięta już IV runda konkursu.

Przyznane dotacje firmy przeznaczą na profesjonalne usługi doradcze takie jak: audyt innowacyjności, strategie marketingowe, usługi usieciowienia, opracowanie biznes planów, modeli biznesowych czy planów komercyjnych.

Kiedy skorzystać z takich usług? Takich sytuacji w życiu firmy jest wiele: przed podjęciem ważnej strategicznej decyzji, podczas reorganizacji w firmie, aby zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku lub poprawić wyniki sprzedaży. Takie usługi to zewnętrzna pomoc dla firmy w ustaleniu zaistniałych problemów i wprowadzenie efektywnych rozwiązań.

- Kolejne 600 tysięcy złotych z funduszy europejskich trafi do podlaskich firm na usługi doradcze. To wsparcie pozwoli firmom na m.in. zwiększenie konkurencyjności czy poprawienie wyników sprzedaży. Warto przypomnieć, że konkurs na usługi doradcze trwa cały czas. Jest on skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy mogą składać wnioski do końca tego roku – podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Nabór jest podzielony na miesięczne rundy. Po zakończeniu każdej z nich następuje ocena wniosków, które wpłynęły i przydzielane jest dofinansowanie. Przedsiębiorstwo może otrzymać dofinansowanie na maksymalnie dwie usługi doradcze.

Więcej informacji o konkursie.

Wartość przyznanych dziś dotacji dla wszystkich projektów wynosi ponad 600 tys. zł, pochodzą one ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Całkowita wartość projektów to prawie 900 tys. zł.

Poleć innym: