1,6 mln zł na instalacje OZE w gminie Jaświły

21.01.2022

Gmina Jaświły otrzyma unijne dofinansowanie na projekt obejmujący inwestycje w energię odnawialną. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek (21.01): Wiesława Burnos, członek zarządu oraz Jan Joka, wójt gminy Jaświły.

 

Czekaliśmy z utęsknieniem na tę inwestycję. W dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii rosną, taki projekt jest na wagę złota – podkreślał Jan Joka. – Bardzo się cieszymy, zarówno my, jak i mieszkańcy, którzy najbardziej z niego skorzystają – i finansowo, i ekologicznie, bo to jest czysta energia.

Do Jaświł trafi 1,6 mln dofinansowania. Za te pieniądze zostaną zakupione i zamontowane instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne na potrzeby mieszkańców gminy. Wybudowanych zostanie 60 sztuk jednostek wytworzenia energii elektrycznej oraz 18 sztuk jednostek wytwarzania energii cieplnej z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Koszt całego projektu to 2 mln zł.

Cieszymy się z tego, że każda gmina otrzymuje dofinansowanie w wysokości, o którą prosi. To jest nasz wspólny sukces – powiedziała Wiesława Burnos.

Najważniejszą korzyścią przedsięwzięcia jest wzrost wykorzystania niekonwencjonalnych źródeł energii, który przyczyni się do poprawy jakości powietrza poprzez zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w gminie oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wykorzystywania OZE.

Przyznana dotacja pochodzi z funduszy europejskich.

Poleć innym: