1,7 mln zł na inwestycje Lokalnych Grup Działania

16.12.2021

Energooszczędne oświetlenie i e-platforma turystyczna – na te projekty w czwartek, 16 grudnia, zarząd województwa przyznał dofinansowanie z funduszy europejskich.

 

Gmina Wasilków zamontuje 88 punktów świetlnych LED w samym Wasilkowie (458 tys. zł dotacji), Gmina Gródek – 7 w Pieszczanikach oraz 6 w Załukach (77,6 tys. zł), Gmina Zabłudów – 21 na terenie gminy (135 tys. zł), a Gmina Jasionówka aż 615 w miejscowościach: Kamionka, Słomianka, Kąty, Kalinówka Królewska, Koziniec, Górnystok, Czarnystok, Dobrzyniówka, Kujbiedy, Łękobudy, Milewskie, Brzozówka Folwarczna, Krasne Folwarczne, Krasne Małe, Krasne Stare, Jasionóweczka, Jasionówka (938,5 tys. zł).

Technologia LED przewyższa tradycyjne rozwiązania zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i energooszczędności. Jest nie tylko jaśniej, bardziej ekologicznie, ale i taniej. A to przekłada się na oszczędności w wydatkach gmin na oświetlenie – zauważył wicemarszałek Marek Olbryś.

Wartość tych inwestycji sięga blisko 2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 1,6 mln zł. Projekty wpłynęły na nabór w ramach Lokalnej Grupy Działania (LGD) Puszcza Knyszyńska.

Natomiast Stowarzyszenie LGD Szlak Tatarski utworzy e-platformę turystyczną, na której można będzie przeczytać o atrakcjach gmin wchodzących w jego skład (Krynki, Kuźnica, Sidra, Sokółka i Szudziałowo), a także zarezerwować miejsce w obiekcie turystycznym. Wartość projektu przekracza 126 tys. zł, dotacja pokryje 100 tys. zł.

 

Poleć innym: