400 tysięcy na wieżę widokową w Gminie Nurzec Stacja

02.09.2020

Gmina Nurzec Stacja zrealizuje projekt polegający na przygotowaniu wieży widokowej wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną. Pieniądze na ten cel przyznał dziś (2.09) zarząd województwa. To blisko 400 tys. zł.

Projekt został złożony w odpowiedzi na nabór do lokalnej grupy działania Tygiel Doliny Bugu i zostanie sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu zaplanowano prace remontowo-budowlane wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku wieży ciśnień, który jest zabytkowym budynkiem. Na parterze stworzonego na wieży ciśnień punktu widokowego, zostanie wyznaczona przestrzeń wystawowa, która jednocześnie będzie pełniła funkcję informacyjno-promocyjną gminy.

Dla miłośników historii, architektury i pięknych widoków gmina Nurzec Stacja zapewni wyjątkową atrakcję do pokazania. Wieża będzie magnesem przyciągającym turystów, dzięki niej osoby odwiedzające to miejsce będą mogły poznać historię tego obiektu, jak i całego zespołu dworca kolejowego w miejscowości Nurzec-Stacja, a także poznać losy całej gminy oraz twórczość lokalnych artystów.

Wieża będzie obiektem ogólnodostępnym, a jej oferta będzie skierowana do szerokiego grona zainteresowanych. Efekty prac remontowych będzie można podziwiać już pod koniec 2020 r.

 

Poleć innym: