Blisko 3 mln zł na dwie elektrownie fotowoltaiczne

15.11.2021

Dwa przedsiębiorstwa: Promyk Szepietowo oraz Solis Pv otrzymają dotacje na budowę elektrowni fotowoltaicznych. Zarząd województwa na posiedzeniu w poniedziałek, 15 listopada, przyznał dofinansowanie z funduszy unijnych na te inwestycje. Było to możliwe dzięki oszczędnościom w programie regionalnym.

Promyk Szepietowo wybuduje elektrownię fotowoltaiczną w miejscowości Szepietowo-Żaki (dotacja 1,45 mln zł), natomiast Solis w miejscowości Niziołki Dobki, w gm. Kulesze Kościelne (1,46 mln zł dotacji).

W tym konkursie unijnym wsparcie w kwocie 52,7 mln zł otrzymało już łącznie 36 projektów (wliczając te dwa dziś dofinansowane).

– Chcemy, aby nasze województwo wykorzystywało w jak największym stopniu odnawialne źródła energii, ponieważ mamy ku temu bardzo dobre warunki w regionie. Dlatego jako zarząd województwa staramy się dofinansować jak najwięcej projektów, które przeszły pozytywnie ocenę i zakwalifikowały się do otrzymania dotacji. I wszelkie oszczędności przeznaczamy na kolejne dobre wnioski – zaznaczył marszałek Artur Kosicki.

W naborze można było otrzymać dotacje na budowę nowych lub zwiększenie mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej.

Poleć innym: