Ćwierć miliarda złotych z Funduszy Europejskich na zdalną naukę

02.11.2020

W czasie pandemii prowadzenie lekcji online stało się koniecznością. Szkołom i uczniom, którzy nie byli na to gotowi, pomagają Fundusze Europejskie. Pieniądze płyną z programów krajowych (211 mln zł) i naszego programu regionalnego (34 mln).

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczono ponad 211 mln zł na stworzenie 5,3 tys. cyfrowych materiałów do nauki przedmiotów ogólnych, języków obcych i kształcenia zawodowego. Ponadto 3,1 tys. dotychczasowych e-zasobów dostosowano do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Internetowe materiały edukacyjne są niezwykle potrzebne w czasie pandemii. Dzięki nim dzieci, młodzież oraz nauczyciele mają możliwość prowadzenia nauki online w takim samym zakresie, jak w szkole.

Rozwój platformy epodręczniki.pl

Trwają również prace nad rozwojem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej epodreczniki.pl, która stanowiła kluczowe narzędzie, wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli w czasie zawieszenia funkcjonowania szkół wiosną. Platforma zostanie uzupełniona o nowe funkcjonalności: aplikację mobilną, videopołączenia (umożliwiające komunikację za pomocą obrazu i dźwięku, aby szkoły nie musiały korzystać z komercyjnych rozwiązań) oraz mechanizm metodycznego wsparcia dla nauczycieli.

34 mln zł z RPOWP

Podlaskie szkoły otrzymują wsparcie również z programu regionalnego. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 34 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na projekty, które­ podniosą jakość kształcenia w 80 podlaskich szkołach. Jednym z elementów tych projektów jest wyposażenie placówek edukacyjnych w sprzęt informatyczny, który usprawni naukę i pracę zdalną szkół.

Fot. Pixabay

 Ilustracja do artykułu dziecko przy komputerze.jpg

Poleć innym: