Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków w Mońkach

24.11.2021

W Oddziale Przedszkolnym w Mońkach zostaną utworzone dodatkowe miejsca dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Zarząd województwa przyznał na posiedzeniu w środę, 24 listopada, ponad 100 tys. zł z funduszy unijnych na wyposażenie placówki oraz organizację dodatkowych zajęć dla podopiecznych oddziału.

 

Projekt zrealizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wraz z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mońkach.

W ramach przedsięwzięcia powstaną nowe miejsca dla maluchów, a także zostaną poprowadzone dodatkowe zajęcia specjalistyczne i edukacyjne, wyrównujące szanse dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów (zajęcia z muzykoterapii, integracji sensorycznej, rytmiki, arteterapii i przyrody).

Naszym zadaniem jest pomoc w terapii podopiecznych tego oddziału. W tym wieku dzieci bardzo szybko się rozwijają, szybko uczą, dlatego warto stymulować ich rozwój poprzez dodatkowe zajęcia – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Wartość projektu wynosi 107 tys. zł, natomiast dotacja pokryje ponad 100 tys. zł. Został on zgłoszony na nabór prowadzony przez Lokalną Grupę Działania Fundusz Biebrzański.

Poleć innym: