Dotacja na 200-letnią kapliczkę w gminie Krypno

29.10.2020

W czwartek (29.10) Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji na gruntowną renowację zabytkowej kapliczki. Dwustuletni zabytek w miejscowości Bajki-Zalesie doczeka się odrestaurowania na początku 2021 roku.

Prawie 150 tys. zł zostanie przeznaczone na renowację zabytkowej kapliczki dworskiej wraz z zabytkowym krucyfiksem w miejscowości Bajki-Zalesie w gminie Krypno. Ten prawie 200 letni zabytek oprócz wartości sakralnej ma również duże znaczenie historyczne – to pamiątka po ważnych wydarzeniach dla tego obszaru. Planowana renowacja poprawi stan techniczny kapliczki oraz przywróci jej pierwotny wygląd nawiązujący do czasów jej powstania. Efekty projektu przysłużą się promocji gminy i kultywowaniu wspólnych tradycji mieszkańców. Renowacja będzie realizowana w pierwszej połowie 2021 roku. Projekt ten został złożony przez gminę Krypno w odpowiedzi na konkurs organizowany przez lokalną grupę działania Stowarzyszenie Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.

Całkowita wartość wspartego projektu to prawie 190 tys. zł a przyznane dofinansowanie to 150 tys. zł. Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Poleć innym: