Dotacja na budowę trybun na stadionie piłkarskim w Narwi

02.04.2021

Gmina Narew otrzyma prawie 600 tys. zł na remont budynku szatni oraz budowę trybun z zadaszeniem na stadionie piłkarskim w Narwi. W piątek (02.04) umowę na dofinansowanie tej inwestycji z funduszy europejskich podpisali marszałek Artur Kosicki oraz Wiesława Burnos, członek zarządu.

Remont budynku szatni piłkarskiej będzie polegać na wykonaniu rozbiórki części ścianek działowych i wymurowaniu nowych. Do potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie dopasowany sanitariat, a podłogi wymienione. Na zewnątrz budynku wyremontowane będą schody zewnętrzne i zbudowany podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Zostaną docieplone ściany i stropy. W ramach prac przewidziano także wymianę instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Inwestycja dotyczy również budowy pięciorzędowej, zadaszonej trybuny z 336 miejscami.

Projekt został opracowany przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska”.

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 670 tys. zł, z czego dofinansowanie przyznane z funduszy europejskich to blisko 580 tys. złotych. Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Poleć innym: