Dotacje dla firm dotkniętych przez brexit

30.01.2023

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków pobrexitowej rezerwy dostosowawczej (rezerwy). Środki z rezerwy dostosowawczej przeznaczone są dla przedsiębiorców negatywnie dotkniętych skutkami brexit oraz dla administracji publicznej, której działalność związana jest w szczególności z funkcjonowaniem kontroli granicznych, celnych, sanitarnych  i bezpieczeństwa. Wsparcie może obejmować wydatki poniesione i opłacone przez poszkodowane podmioty w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2023 r.

Rolę podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie wkładem finansowym z pobrexitowej rezerwy dostosowawczej pełni Minister Funduszy i Polityki Regionalnej. Natomiast zadania w zakresie zarządzania częścią wkładu finansowego z rezerwy przeznaczoną dla przedsiębiorców realizuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A (ŁSSE), która pełni funkcję podmiotu zarządzającego. Oznacza to, że ŁSSE odpowiada za wdrożenie części rezerwy, z której korzystają przedsiębiorcy zgodnie z Programem Re_Open UK.

W tym zakresie ŁSSE organizuje m.in. spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które odbywają się w poszczególnych makroregionach stacjonarnie oraz on-line.

Informacje dotyczące naboru dla przedsiębiorców dostępne są na stronie internetowej: www.reopen.biz.

Poleć innym: