Remont domu seniora

11.04.2018

Gmina Piątnica zmodernizuje i wyposaży Dzienny Dom Senior-WIGOR w Górkach-Sypniewie. Na wtorkowym posiedzeniu, 10 kwietnia Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi” i zgłosiła swój projekt do konkursu, ogłoszonego przez LGD. Otrzymała na jego realizację 181 tys. zł (sama inwestycja kosztuje 213 tys. zł).

Dzięki temu budynek, w którym spędzają czas seniorzy, zostanie zmodernizowany, docieplony, zyska nową elewację. Powstanie boisko do piłki siatkowej, siłownia zewnętrzna, stolik do gry w szachy, altana z ławami i stołem, a dojazd do budynku zostanie utwardzony.

Realizacja tych działań, zgłoszonych przez Lokalne Grupy Działania, jest możliwa dzięki Rozwojowi Lokalnemu Kierowanemu przez Społeczność (RLKS), czyli instrumentowi funkcjonującemu w ramach programu regionalnego. Samorząd województwa przeznaczył na niego aż 59 mln euro. W ramach RLKS konkursy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego przeprowadzają Lokalne Grupy Działania.

Poleć innym: